قوانین و مقررات

 • 1 مقدمه

  • 1.1 استفاده و بهره برداری از پلتفرم و اپلیکیشن لامپ (https:/lamp-mall.com) و سرویس ها، ابزارها، اپلیکیشن ها، و سایر وب سایت ها و دامنه ها و نشان های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند "لامپ" نامیده می شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، که در این سند کاربر / کاربران خوانده می شود، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد خواهد بود. همچنین منظور از محصول در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی است که کاربر در جایگاه فروشنده برای فروش یا اهدا عرضه می کند.
  • 1.2 مجتمع تجاری هوشمند لامپ را شرکت تجارت الکترونیک رایبد ایرانیان (سهامی خاص) مدیریت می کند که به عنوان یک شرکت نوآور و دانش بنیان فعالیت خود را از سال 1398 آغاز نموده و همچنین با اخذ مجوز از شرکت شاپرک بانک مرکزی ج.ا.ا به عنوان یک شرکت پرداخت یار نیز فعالیت می نماید.
  • 1.3تاریخ آخرین ویرایش و به روزرسانی این سند 15 اسفند 1399 است.
  • 1.4 فروشنده در لامپ، کاربری است که اقدام به ثبت فروشگاه نموده و این امکان را دارد که با استفاده از امکانات لامپ، محصولات خود را به فروش برساند. صرف ثبت نام مبنی بر قبول قوانین لامپ است.
  • 1.5 "لامپ" ممکن است در هر زمانی نسبت به بروزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص "لامپ" این تغییرات عمده و جدی باشد، از طریق ایمیل یا انتشار در بسترهای "لامپ"، به اطلاع شما (کاربر) خواهد رسید. شما می توانید با مطالعه این تغییرات نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات "لامپ"، تصمیم گیری کنید. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات "لامپ" به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مورد قبول نخواهد بود.
 • 2 پذیرش شرایط استفاده

  • 2.1 این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن ها ارجاع داده می شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره برداری از "لامپ" است.
  • 2.2 شرایط استفاده از لامپ، جزو قراردادهای قانونی الزام آور فی مابین کاربر (شما) و "لامپ" (شرکت سهامی خاص تجارت الکترونیک رایبد ایرانیان به شماره ثبت 544426 در جمهوری اسلامی ایران) است.
  • 2.3 این سند، حقوق و مسئولیت های کاربران را به هنگام بهره برداری و استفاده از لامپ بیان می کند. لذا مستلزم آن است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس های "لامپ" (حتی صرف بازدید و جست وجو در وب سایت)، شما اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره برداری از "لامپ" اعلام کرده اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نبایست از خدمات "لامپ" استفاده نمایید.
 • 3 حساب کاربری در "لامپ"

  • 3.1 شما (کاربر) برای استفاده از خدمات مختلف "لامپ"، به ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با تاسیس حساب کاربری می پذیرید که این قرارداد را به طور کامل مطالعه کرده اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته اید.
  • 3.2 مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا شما (کاربر) می بایست 18 (هجده) سال تمام یا بیشتر سن داشته باشید و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می توانید از خدمات "لامپ" مانند خرید و فروش محصولات خود استفاده کنید.
  • 3.3 برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما (کاربر) در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می توان ایجاد کرد.
  • 3.4 نام شما و فروشگاه تان به صورت عمومی نمایش داده می شود و به تمامی فعالیت های شما (کاربر) در "لامپ" پیوند می خورد؛ بنابراین نام را به درستی وارد کنید. انتخاب نام های غیر اخلاقی (توهین آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام ها و نشان هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از "لامپ" است. حسب مورد و بنا به تصمیم "لامپ" ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما (کاربر) در "لامپ" گردد.
  • 3.5 شما (کاربر) به تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت حساب و پرداخت ها به نام اوست.
  • 3.6 اگر شما (کاربر) به عنوان یک واحد تجاری (شخصیت حقوقی) برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در "لامپ" اقدام می کنید، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده اید که به عنوان نماینده آن واحد تجاری (شخصیت حقوقی) اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از "لامپ" را به عهده دارید. همچنین قید می شود که واگذاری حساب کاربری به غیر، در "لامپ" تعریف نشده است.
  • 3.7 مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شما (کاربر) است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به "لامپ" اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر (شما) است.
  • 3.8 ایجاد حساب کاربری در "لامپ" و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره برداری از "لامپ"، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، حق فنی و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و "لامپ" ایجاد نخواهد کرد.
  • 3.9 ممکن است "لامپ" در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام شده از سوی "لامپ" ارائه کند. در غیر این صورت، "لامپ" می تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.
 • 4 سیاست حفظ حریم خصوصی

  • 4.1 حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم "لامپ" است. شما با استفاده از "لامپ" رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به شیوه ای که در این سند بیان می شود و همچنین برای بهبود تجربه های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی مابین کاربران، اعلام می کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره برداری از "لامپ"، صدق می کند و "لامپ" هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست های حفظ حریم شخصی سایت ها، اپلیکیشن ها یا سایر خدمات هیچ یک از اعضای خود، شرکا و همکاران تجاری، اشخاص ثالث بهره بردار از خدمات "لامپ" ندارد.
  • 4.2 بسته به خدمات و سرویسی که شما (کاربر) انتخاب خواهید کرد، "لامپ" اطلاعاتی را از شما دریافت و ذخیره می کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره همراه، ایمیل، نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب وکار، اطلاعات حساب بانکی..
  • 4.3 ممکن است "لامپ" جهت اطمینان بیشتر نسبت به رعایت مفاد شرایط و ضوابط استفاده از "لامپ" و دریافت اطلاعات بیشتر از برخی صاحبان فروشگاه در بازار پیرامون وضعیت کسب وکار یا کالاهای عرضه شده، و نیز برای احراز صحت برخی موارد ادعاشده یا خدمات ویژه، از شما (کاربر) درخواست کند تا برگ تکمیل تقاضای آن کالا یا خدمت را تکمیل کنید.
  • 4.4 همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری های حقوقی، افزایش بهره وری و دقت در فرآیندهای کاری "لامپ"، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما (کاربر)، توسط کارکنان مختلف "لامپ" یا گروه های مشاور، در زمان بندی های مختلف رویت و بررسی گردد.
  • 4.5 فعالیت های شما (کاربر) در "لامپ" با نام تان پیوند دارد و بر اساس نسخه فعلی یا آتی بازار لامپ، تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت های شما (کاربر) به صورت پیش فرض در پلتفرم اصلی "لامپ" و نیز اپلیکیشن ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم مخاطبان بازار "لامپ" قابل مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران برای جستجوی شما در این فضاها قرار دارد. از جمله اطلاعات کاربری و فعالیت های شما (کاربر) در "لامپ" از این قرار است: نام و نام خانوادگی،نام فروشگاه و اطلاعات فروشگاه ثبت شده و عکس پروفایلتان؛ تاریخ پیوستن و حضورهای مختلفتان در "لامپ"؛ محصولاتی که خرید کرده اید یا درباره آن ها نظر و امتیاز داده اید؛ نظرهایی که شما در صفحات مختلف لامپ ارائه کرده اید (مانند مطالب وبلاگ)؛ دنبال کنندگان شما و دنبال شوندگان توسط شما؛ صفحه فروشگاه و صفحات محصولاتی که برای فروش یا اهدا (مجانی) عرضه کرده اید نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان "لامپ" در صفحه فروشگاه یا محصولات فروشنده و دسته بندی ها و رتبه بندی های انجام گرفته از سوی "لامپ".
  • 4.6 ممکن است شما از طریق یک سیستم و اپلیکیش واسط و بیرون از "لامپ"، به "لامپ" متصل شوید که در این صورت، درخواست دریافت اطلاعات از شما (کاربر)، تابع قوانین و شرایط ذکر شده خواهد بود.
  • 4.7 "لامپ" به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و تدارک تجربه مشتری بهتری برای ایشان، از فن آوری هایی مانند کوکی ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می کند.
  • 4.8 "لامپ" می تواند از پیشنهادهای ارائه شده توسط شما (کاربر) در راه های ارتباطی خویش با مخاطبان، برای ارتقای خدمات خود به کاربران و مخاطبان استفاده کند.
  • 4.9 "لامپ" جهت برقراری ارتباط با شما (کاربر)، از کلیه روش های در دسترس مانند شماره تماس (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن در اپلیکیشن و پیام در شبکه های اجتماعی و پیام رسان و سایر کانال های ارتباطی استفاده خواهد کرد.
  • 4.10 "لامپ" در تعامل با برخی شرکت ها و ارائه دهندگان سرویس های موردنیاز، با بهره از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه های بازاریابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه دهندگان خدمات جمع آوری، بهره برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می کند.
  • 4.11 "لامپ" اطلاعات شما را به شخص ثالث، بدون دریافت رضایت شما، یا در مواردی که در این سند قید شده است، به فروش نخواهد رساند.
  • 4.12 "لامپ" اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و تابع قوانین جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد.
  • 4.13 "لامپ" به عنوان یک واحد فن آور و شرکت دانش بنیان بنا به سیاست های خود جهت توسعه ی کسب وکارهای خرد، از ابتدا و در طول مسیر رشد، همواره با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی در ارتباط مستمر بوده و خواهد بود. بر این اساس و در راستای افزایش بهره وری، توسعه اکوسیستم کسب وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم "لامپ" و کسب وکارهای حاضر در آن، به حسب مورد و تعریف طرح های احتمالی در تعامل با دانشگاه ها، اساتید و پژوهشگران، "لامپ" مجاز است جهت تسهیل و تسریع در رسیدن به اهداف فوق، اطلاعات طبقه بندی شده در اختیار خود را در دسترس افراد و مجموعه های فوق الذکر قرار دهد.
  • 4.14 "لامپ" ممکن است مطالب و تجربه خرید شما را در راستای رعایت قوانین لامپ و قوانین کشور عزیزمان ویرایش یا حذف کند.
  • 4.15 راه ارتباطی لامپ با مشتریان فقط از طریق تماس از شماره 02191075545 می باشد و شماره های ارسال پیام از سمت لامپ 10003000888000 است.
 • 5 محتوای کاربر (شما)

  • 5.1 آنچه شما (کاربر) به هر طریقی از قبیل عکس، نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام فروشگاه، شرح محصول و تولیدکننده و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از خدمات "لامپ" در پلتفرم های "لامپ" درج و منتشر می کنید، صرفاً محتوای شما بوده و "لامپ" به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
  • 5.2 مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه شده توسط "لامپ" درج و منتشر می گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و "لامپ" نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.
  • 5.3 شما (کاربر) با درج محتوا در هر بخش از بسترهای "لامپ"، مجوز بهره برداری از آن محتوا را به "لامپ" اعطا می کنید. "لامپ" ضمن حفظ حقوق شما (کاربر)، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح اکوسیستم و بازار اجتماعی "لامپ"، مطابق این مجوز از محتوای شما (کاربر) استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش های مختلف "لامپ" و کانال های گوناگون آن (نظیر سوشال ها)، برای طرف های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست های "لامپ"؛ و همین طور "لامپ" برای آموزش و ارتقای کاربران خود می تواند از محتواهای کاربران استفاده کند. برای مثال، "لامپ" برای توسعه بازار و فروش فروشگاه های "لامپ"، از داستان های موفقیت کسب وکارهای مستقر در "لامپ"، برای ایجاد آگاهی و هوشیاری استفاده خواهد کرد و لذا برای تاثیرگذاری بیشتر مختار خواهد بود که محتوا را تغییر دهد و بازنشر کند.
  • 5.4 شما (کاربر) با درج محتوا، به "لامپ" یک حق انحصاری، قابل واگذاری به غیر، همه جانبه، غیر قابل استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما (کاربر) یا برند "لامپ" و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم "لامپ"، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت های دیگر، اعطا می کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح مجتمع تجاری "لامپ"، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این بازار خواهد بود. دادن این مجوز به "لامپ"، می تواند به توسعه برند شما (کاربر / فروشنده)، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.
  • 5.5 "لامپ" نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد (کاربر) در بسترهای خود، حساسیت ویژه ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای "لامپ" را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می دانید، می توانید "لامپ" را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، "لامپ" نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. همچنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما (کاربر)، به وسیله "لامپ"، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، "لامپ" می تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.
  • 5.6 مسئولیت هر گونه خسارات ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط فروشنده یا کاربر باشد به عهده کاربر یا فروشنده است و حق هیچ گونه اعتراضی نمی باشد
  • 5.7 "لامپ" بر آن است تا مجتمع تجاری "لامپ" یک محیط امن، قابل اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، فروشگاه و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما (کاربر) متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه کننده برای مخاطب خودداری کنید. "لامپ" محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد مجتمع تجاری "لامپ" بداند، می تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه "لامپ" مسموع نخواهد بود.
  • 5.8 هر محتوایی که هر شخص (کاربر) در "لامپ" منتشر می کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و "لامپ" هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی رایت نخواهد داشت.
 • 6 مالکیت و مصونیت "لامپ"

  • 6.1 مطابق این سند، "لامپ" یک مجوز قابل فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از "لامپ"، به شما (کاربر) اعطا می کند.
  • 6.2 مطابق این سند، شما (کاربر) اعلام می کنید از هر گونه استفاده از خدمات "لامپ" که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می شود، خودداری خواهید کرد. به طور مثال، شما (کاربر) متعهد خواهید بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در فروشگاه متعلق به خودتان (کاربر) عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده شما خواهد بود.
  • 6.3 هرگونه جمع آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان "لامپ" که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است، سوء استفاده از دارایی های مادی و غیر مادی "لامپ"، نفوذ در نرم افزارهای "لامپ" و کدهای نرم افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح مجتمع تجاری "لامپ"، ممنوع است.
  • 6.4 شما (کاربر) متعهد خواهید بود که از علائم و اسامی تجاری یا هر نوع علائم دیگر متعلق به "لامپ"، فقط به منظور شناساندن و تبلیغات محصولات خود در "لامپ" و در محدوده این قرارداد و صرفاً در جهت منافع مجتمع تجاری "لامپ"، استفاده خواهید کرد. هرگونه اقدام به ثبت هر یک از اسامی و علائم تجاری متعلق به "لامپ"، یا هر اسم و نشان و علامتی که می تواند به علت شباهت با علائم متعلق به "لامپ" اشتباه برانگیز باشد، و نیز استفاده از نام ها و علائم "لامپ" در نام فروشگاه ها یا محصولات، ناقض این توافق خواهد بود.
  • 6.5 همواره حق مالکیت "لامپ" بر مجموعه دارایی های مادی و غیرمادی "لامپ" محفوظ است و بهره برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی های مادی و غیرمادی متعلق به "لامپ" (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح های بازاریابی، تخفیف ها، کمپین ها، علامت ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی مجتمع تجاری "لامپ" یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء استفاده تلقی می شود و ممنوع است.
  • 6.6 و در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی ها برای منافعی خارج از بازار "لامپ"، استفاده و بهره برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی "لامپ"، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی ها، "لامپ" مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات "لامپ" به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشندگی کاربر را حذف کند و همواره می تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.
  • 6.7 کاربران "لامپ" متعهد می شوند هیچ گاه از طرح های بازاریابی پلتفرم مجتمع تجاری "لامپ" به صورتی که به "لامپ" یا شرکای آن صدمه ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح های در جریان "لامپ" سوءاستفاده (مانند بهره برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به "لامپ" اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، "لامپ" ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.
  • 6.8 در صورتی که "لامپ" به جهت اقدامی که شما (کاربر) انجام داده اید تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، شما متعهد به دفاع و مصون ساختن "لامپ" از این گونه ادعاها خواهید بود. این بدان معناست که شما (کاربر) در این موارد از "لامپ" (شامل کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری وی) دفاع خواهید نمود و "لامپ" را نسبت به تمام هزینه هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت های مالی) به "لامپ" تحمیل شود، مصون نگاه خواهید داشت.
  • 6.9 ممکن است در جریان استفاده از خدمات "لامپ"، با اشخاص دیگر حاضر در بازار به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، "لامپ" نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.
  • 6.10 مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در "لامپ"، شما (کاربر)، "لامپ" را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد و فروشنده ضامن جبران خسارت است.
  • 6.11 شرایط این سند و مصونیت "لامپ"، مانع پیگیری قانونی توسط "لامپ" یا کاربران در مراجع ذی صلاح در جمهوری اسلامی نیست.
  • 6.12 "لامپ" تلاش می کند خدمات خود را برای همه دستگاه ها و گوشی ها و شبکه های مرتبط با اینترنت ارائه کند اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی دهد.
 • 7 پذیرندگی

  • 7.1 پلتفرم لامپ در ایران مدیریت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و یا خرید و فروش محصولات غیرقانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد.
  • 7.2 علاوه بر خريد و فروش موارد خلاف قوانين جمهوری اسلامی ايران در لامپ، خريد و فروش پول، وجوه مالی و اوراق بهادار (مبادله پول با پول) نيز در لامپ ممنوع می باشد. به طور مثال دريافت وجه ريالی و يا تومانی درون لامپ و پرداخت دلاری از طريق پی پال در لامپ ممنوع می باشد و در صورت مشاهده، حساب کاربری کاربران خاطی مسدود خواهد شد.
  • 7.3 استفاده از سرويس لامپ در سايت هايی که دارای مضامين غیرقانونی، مضر، تهدیدکننده، توهین آمیز، زیان آور، غیراخلاقی، افترا آمیز و مبتذل باشد و همینطور سايتهايی که به نژاد، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی توقيف خواهد شد.
  • 7.4 استفاده از سرويس لامپ به منظور خريد و فروش غيرقانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر (copyright) مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده و يا گزارش، شناسه کاربری خاطی متوقف خواهد شد.
  • 7.5 استفاده از سرويس لامپ در سايت های حراج و مزايده ممنوع می باشد.
  • 7.6 استفاده از سرويس لامپ در سايت های تبليغات کليکی سرمايه گذاری که با عنوان باکس در اينترنت شناخته شده هستند ممنوع می باشد. (اين ماده قانونی از تاريخ ۱۴ فرودين ماه، بنابر ماده ۲۱ قوانين جرائم رايانه ای (بند ه -۶) ابلاغ شده و حداکثر تا ۴۵ روز بعد از ابلاغ سايت های فعال در اين زمينه می بايست نسبت به حذف درگاه لامپ از سايت های خود اقدام کنند)
  • 7.7 استفاده از سرويس لامپ در سايت های فروشگاهی که اقدام به فروش فيلم و سريال می کنند و در سامانه ساماندهی نيز ثبت نشده اند غيرمجاز است و در صورت مشاهده، حساب کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.
  • 7.8 استفاده از سرويس لامپ برای موارد خريد و فروش کالاهای زير مجاز نمی باشد:
   • 7.8.1 تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رایانه ای کشور
   • 7.8.2 کارت های بخت آزمایی، قمار و شرط بندی
   • 7.8.3 vpn و موارد عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
   • 7.8.4 هرگونه آموزش هک و نفوذ و دسترسی غیرمجاز
   • 7.8.5 کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمی کنند (خلاف قوانین کپی رایت)
   • 7.8.6 کالاهایی که به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران نرسیده باشند
   • 7.8.7 سیگار و سایر مواد دخانی
   • 7.8.8 مواد مخدر و روان گردان
   • 7.8.9 مشروبات الکلی و نوشیدنی های سکرآور
   • 7.8.10 انواع سلاح های گرم و سرد
   • 7.8.11 کالاهایی که مبادله آن ها دارای مقررات و نظامات خاص است
   • 7.8.12 کالاهایی که برای مصرف کننده خطر جدی در پی دارد
   • 7.8.13 کالاهایی که مبادله آن ها طبق قانون ممنوع است
   • 7.8.14 کالاهایی که مبادله آن ها مغایر با آداب اسلامی است
   • 7.8.15 کالاهایی که انجام فعالیت های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می کنند
   • 7.8.16 کالاهای قاچاق
  • 7.9 انتشار ویروس های اینترنتی به منظور سواستفاده از حساب کاربران لامپ مجاز نیست و در صورت مشاهده با شناسه کاربر خاطی برخورد شده و همچنین موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.
  • 7.10 جمع آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری از طریق لامپ ممنوع است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
  • 7.11 پس از عضویت اولیه، لامپ اطلاعات واردشده را بررسی و به صورت مرحله به مرحله سطح تأیید کاربر را افزایش خواهد داد، لامپ برای انجام عملیات تأیید برای تلفن واردشده، پیامک تایید ارسال می کند، آدرس را از طریق ارسال کد پستی ۱۰ رقمی تأیید می کند و کپی شناسنامه و کارت ملی،کد اقتصادی کاربر را نیز درخواست می کند.
  • 7.12افراد زیر سن قانونی (زیر 18 سال) مجاز به عضویت در سایت لامپ و استفاده از خدمات لامپ نمی باشند.
  • 7.13 استفاده از چند نام کاربری برای یک شخص در لامپ ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، سایر شناسه های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقیف خواهد شد.
  • 7.14 بر طبق سیاست امنیت اطلاعات، لامپ متعهد می شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به استثنای مواردی که به موجب قانون مجبور به انجام این کار باشد.
  • 7.15 لامپ هیچ گاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل درخواست نخواهد کرد. سایر درخواست های لامپ از طریق تیکت ها و درون وب سایت لامپ انجام می شود و از ایمیل تنها به منظور اطلاع رسانی و یا درخواست مشاهده لینک هایی درون وب سایت لامپ استفاده خواهد شد.
  • 7.16 لامپ از کاربران خود می خواهد، حتماً شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس https://lamp-mall.com است، وارد کنند. اطلاعات این صفحات، توسط گواهینامه ssl محافظت می شوند و بنابراین برای امنیت بیشتر صفحات با پیشوند https در دسترس کاربران قرار می گیرند. بدیهی است در صورت واردکردن اطلاعات در آدرس هایی به جز آدرس https://lamp-mall.com مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر است.
  • 7.17 به سبب جلوگیری از کلاه بردای، هر کاربر در لامپ امکان واردکردن شماره حساب های خود و شماره کارت های خود را دارد. کاربران می بایست تنها شماره حساب هایی که به نام آن ها است را وارد کنند و لامپ هیچ مسئولیتی در مورد حساب ها و کارت های متصل با نام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت. برای تأیید حساب واردشده، لامپ کپی کارت را از کاربر دریافت و در پایگاه داده های خود آرشیو می کند.
  • 7.18 جدول کارمزد لامپ از تراکنش ها در اپلیکیشن لامپ وجود دارد. لامپ این اجازه را دارد تا با کاربران خاص قراردادهای ویژه ای را امضا کرده و این رقم را افزایش یا کاهش دهد. ضمناً چنانچه لامپ قصد اعمال تغییر در این رقم را برای عموم کاربران داشته باشد می بایست طبق سیاست امنیت اطلاعات خود، از یک ماه قبل از اعمال تغییرات، کاربران خود را از این تصمیم مطلع سازد.
  • 7.19 برای کاربران با سطوح امتیازی مختلف، از زمان درخواست خروج وجه تا زمان واریز به حساب ممکن است زمانی بین ۱ الی 3 روز کاری سپری شود. این زمان به سبب اطمینان از صحت تراکنش های ورودی و بر طبق سیاست امنیت اطلاعات لامپ است.
  • 7.20 به سبب تعامل با بانک ها، سایر تراکنش های ورودی و خروجی لامپ بر اساس قوانین داخلی بانک های جمهوری اسلامی و شبکه شتاب انجام می شود. یکی از قوانین مهم در این شبکه امکان بازگردانی وجه انتقالی از این شبکه تا پایان آن روز است که تراکنش های لامپ نیز شامل این قانون می باشند. به سبب اطمینان بیشتر و بر اساس قانون ذکرشده فوق، لامپ این اجازه را خواهد داشت که حداکثر تا ۲۴ ساعت از انجام تراکنش (چه تراکنش های ورودی، خروجی و داخلی) وجه را به حساب مبدأ برگشت بزند. البته در این شرایط لازم است لامپ اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند.
  • 7.21 سایت هایی که از سرویس لامپ استفاده می کنند، دارای سیاست امنیت اطلاعات و قوانین خاص خود می باشند. لامپ از کاربران خود می خواهد قبل از هرگونه خرید از این وب سایت ها قوانین و سیاست امنیت اطلاعات آن ها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خرید اقدام کنند. چراکه در صورت سواستفاده های احتمالی، مسئولیتی بر عهده لامپ نیست.
  • 7.22 اگرچه سیاست امنیت اطلاعات لامپ بر مبنای جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه برداری تدوین شده است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می شود، اما لامپ هیچ مسئولیتی در قبال کلاه برداری های انجام شده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در این خصوص به لامپ گزارش شود (به طور مثال انتقال وجه به فروشنده و عدم تحویل کالا از سوی فروشنده) لامپ محیط گفتگوی دوطرفه ای تحت نظارت خود ایجاد خواهد کرد تا ابتدا مورد از طریق گفتگو حل شود. چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف میان کاربران مرتفع نگردد امکان پیگیری از طریق مراجع قانونی برای طرفین وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات طرفین در اختیار آن ها قرار داده خواهد شد.
  • 7.23 چنانچه در مورد وجه منتقل شده اختلاف به وجود آید (مثلاً کاربری وجهی را به حساب فروشنده واریز کرده اما پس از گذشت زمان مورد توافق) هنوز کالا یا سرویسی تحویل نگرفته باشد و لامپ محیط گفتگویی میان طرفین باز کند وجه در حالت دارای اختلاف مالی قرار می گیرد و امکان انجام هیچ عملیاتی روی رقم موردنظر از سوی طرفین وجود نخواهد داشت. همچنین سایر تراکنش هایی که از وجه موردنظر، در سرویس لامپ انجام شده باشد به حالت معلق (دارای اختلاف) تبدیل خواهد شد.
  • 7.24 پس از ایجاد محیط گفتگوی دوطرفه میان کاربران دارای اختلاف، لامپ بر این گفتگو نظارت کرده و در پایان به صلاحدید خود تراکنش را تأیید یا رد می کند.
  • 7.25 لامپ به شدت با اسپم مخالفت می کند و در صورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود می کند. مواردی که از این نظر برای لامپ تخلف شناخته می شوند عبارت اند از ارسال لینک های پرداخت لامپ به صورت اسپم.
  • 7.26 هرگونه سواستفاده از سرویس لامپ و یا استفاده ماشینی از سرویس لامپ، بدون هماهنگی با لامپ ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی، برخورد خواهد شد.
  • 7.27 هرگونه فعاليت تبليغاتی بر عليه لامپ ممنوع بوده و در صورت مشاهده حساب کاربر خاطی توقيف خواهد شد. بديهی است لامپ در صورت توقيف حساب کاربری موظف به تسويه حساب تراکنش های موجود با کاربر می باشد.
  • 7.28 کاربران لامپ می بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تیکت به اطلاع لامپ برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی توقیف خواهد شد.
  • 7.29 هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت شده در لامپ است.
  • 7.30 کاربر لامپ که به عنوان فروشنده فعالیت می کند، موظف است نسبت به ارسال کالا و یا ارائه خدمات فروخته شده از طریق اینترنت رسید اخذ نماید و پایگاه داده جداگانه ای جهت نگهداری تأییدیه مشتری، در خصوص کالا یا خدمات تحویل داده شده داشته باشد. بدیهی است که هرگونه مسئولیت در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده است و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید دریافت شده از سوی مشتری است.
  • 7.31 فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از مشتری دریافت کند. گاهی اوقات ممکن است، لامپ به منظور تطبیق اطلاعات فروش، با فروشنده و خریدار به صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خرید انجام شده را دریافت کند. این کار به منظور جلوگیری از سواستفاده و کلاه برداری در لامپ انجام می شود و طرفین ملزم به در اختیار گذاشتن اطلاعات به لامپ می باشند.
  • 7.32 فروشنده موظف است شماره رسید دیجیتالی تأیید شده از سوی لامپ را به نحوی واضح و آشکار روی سایت خود به خریدار نمایش دهد. البته چنانچه پرداخت کننده نیز عضو لامپ باشد، امکان مشاهده جزئیات تراکنش وی، درون کنترل پنل شخصی خود را نیز دارد.
  • 7.33 هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود می بایست مابین آن ها برطرف شود و لامپ امکان گفتگوی دوطرفه به منظور حل مشکلات را از طریق بخش تیکت فراهم می کند و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به لامپ وارد شود، زیان دهنده موظف به جبران خسارت است.
  • 7.34 لامپ می تواند در هر زمان که به فعاليت يا اطلاعات هويتی کاربری مشکوک شد، حساب کاربر را توقيف و مدارک هويتی و شناسائی بيشتر را از کاربر درخواست کند. پس از ارسال مدارک درخواست شده، لامپ به آزاد سازی حساب کاربر و اجازه دسترسی به فعاليت در لامپ ملزم می باشد.
  • 7.35 کاربران می توانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در لامپ را بنا به درخواست خود از طریق تیکت، متوقف کنند. لامپ حساب کاربر موردنظر را مسدود می کند اما از پایگاه داده های خود حذف نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات اطلاعات کاربران و تراکنش های آن ها، انجام می شود.
  • 7.36 لامپ اجازه دارد، کاربرانی که خلاف قوانین فوق را اجرا می کنند متوقف کرده و تصمیم گیری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.
  • 7.37 لامپ از کاربران خود می خواهد، چنانچه قوانین فوق را قبول دارند نسبت به عضویت در سایت اقدام کنند و چنانچه مایل به ادامه فعالیت نیستند درخواست توقیف شناسه کاربری خود را از طریق بخش تیکت ها اعلام نمایند.
 • 8 خرید و فروش در "لامپ"

  • 8.1 افراد، مطابق شرایط این سند و با تاسیس حساب کاربری می توانند در "لامپ" فروشگاه بسازند و محصولاتشان را عرضه کنند و بفروشند یا محصول موردنظرشان را سفارش دهند و خرید کنند. در فرایند خرید و فروش در "لامپ"، علاوه بر حاکم بودن شرایط عمومی حساب کاربری، حریم خصوصی و محتوای کاربر (شما)، قواعد خاص دیگری نیز جزو شرایط استفاده از "لامپ" برای طرفین معامله (فروشنده و خریدار) است که در ادامه آمده است.
  • 8.2 راه اندازی فروشگاه و در اختیار گرفتن فضایی برای عرضه محصولات و خدمات در "لامپ"، رایگان و بدون پرداخت هر گونه هزینه ای است اما در ازای سرویس هایی که کاربر از آن استفاده می نماید و معاملاتی که از طریق "لامپ" صورت می گیرد، بسته به نوع محصول، میزان فروش و عوامل موثر نظیر آن، درصد مشخصی به "لامپ" تعلق می گیرد و امکان استرداد آن به فروشنده (کاربر) وجود ندارد.
  • 8.3 آخرین درصد و حق عضویت مصوب لامپ، از طریق اپلیکیشن فروشنده لامپ قابل مشاهده است. همچنین تغییر در حق عضویت ها و درصدها و مبنای محاسبه آنها نیز از طریق رسانه ها و راه های ارتباطی "لامپ" اطلاع رسانی می گردد.
  • 8.4 چنانچه پرداخت هزینه محصول از طریق درگاه لامپ صورت پذیرد، مبلغ خالص فروشنده از فروش محصولات فروخته شده پس از کسر کارمزد لامپ و سایر کسورات، طبق زمان بندی "لامپ" برای تسویه مالی دادوستدها، به حساب بانکی (از طریق شماره بانکی شبا) که مالکیت کامل آن متعلق به فروشنده است، پرداخت می شود.
  • 8.5 چنانچه مشتری برای پرداخت هزینه محصول از روش های "درب منزل" و یا " فیش واریزی" استفاده نماید، کارمزد لامپ از کیف پول فروشنده برداشت می شود لذا فروشنده می بایست از موجودی کافی کیف پول خود مطمئن باشد.
  • 8.6 رویکرد اساسی "لامپ"، کسب رضایت کامل و صد درصدی مشتری نسبت به محصول است، لذا در صورتی که "لامپ" تشخیص دهد، عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل انگاری عرضه کننده بوده است، در صورت ثبت آدرس کامل در اطلاعات ثبت نامی ،طبق قوانین بازگرداندن محصول عمل می شود و در غیر این صورت هزینه از حساب فروشنده کسر خواهد شد .
  • 8.7 راه اندازی و مدیریت فروشگاه پس از فعال سازی آن توسط "لامپ"، به طور کامل به عهده فروشنده (کاربر) خواهد بود. فلذا کلیه مسائل مربوط به آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات محصولات، قیمت گذاری و تنظیم هزینه ارسال آن ها به عهده فروشنده (کاربر) خواهد بود. "لامپ" مطابق مقررات و شرایطی که بخش مهمی از آن در این سند منتشر شده و به اطلاع کلیه کاربران (اعم از خریداران و فروشندگان) رسیده است صرفاً گرداننده این بازار و ناظر بر پلتفرم و خدمات آن خواهد بود.
  • 8.8 بنای اولیه "لامپ" تسهیل و تسریع در فروشنده شدن شما و تدوام این امر است؛ اما ممکن است "لامپ" در شرایطی و بنا به هر دلیل متعارفی، از فروشنده (کاربر) درخواست ارائه مدارک و اطلاعات تکمیلی درباره محصول عرضه شده کند. در این صورت، فروشنده متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طی فرصت اعلام شده از سوی "لامپ" ارائه کند. در غیر این صورت، "لامپ" می تواند حساب کاربری فروشنده را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا حساب کاربری و فروشندگی کاربر را حذف کند یا از فروش محصول یا محصولاتی جلوگیری کند و فروشنده از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.
  • 8.9 نام گذاری فروشگاه و محصولات و نیز معرفی و توضیحات مربوط به آن ها، مشمول شرایط مندرج در محتوای کاربر است. از این رو، به کار بردن هرگونه عبارت یا جمله ای در نام گذاری فروشگاه یا محصول و همچنین توضیحات و ویژگی هایی که برای فروشگاه و محصولات خود می نویسید، در صورتی که صرفاً ادعا بوده و ادله اثبات کننده برای آن نداشته باشید، ممنوع است و هرگونه ادعایی از سوی اشخاص ثالث به عنوان سرقت یا نقض مالکیت فکری و معنوی، برعهده فروشنده (کاربر) است و در صورت اقدام از سوی کاربر، "لامپ" می تواند طبق شرایط پایان همکاری و فسخ عمل کند.
  • 8.10 عرضه، تبلیغ و فروش محصولات غیرقانونی و غیرمجاز در فروشگاه ممنوع است. همچنین عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز های لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشنده (کاربر) و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، فروشنده ضامن جبران خسارت و عودت هزینه "لامپ" مبرّی از مسئولیت است.
  • 8.11 عرضه و فروش محصولات تحت عنوان دارو و ادعای درمان و سلامت، بدون مجوز سازمان غذا و دارو جرم است و "لامپ" به محض تشخیص و شناسایی این موارد، از نمایش و فروش این محصولات جلوگیری خواهد کرد و نیز می تواند حساب کاربری فروشنده (کاربر) را مسدود یا فروشگاه را تعطیل کند و فروشنده از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.
  • 8.12 به طور کلی، همه مسئولیت و تبعات ادعای هرگونه خواص برای محصولات، بدون امکان اثبات و ارائه ادله اثبات کننده، بر عهده فروشنده (کاربر) است؛ مانند اصطلاح ارگانیک در محصولات کشاورزی یا ادعاهایی نظیر شفابخش، تضمینی و معجزه آسا در محصولات خوراکی.
  • 8.13 استفاده از عناوین نیازمند مجوز از وزارتخانه ها یا سازمان های دولتی و مراکز علمی و حوزوی، اسامی متعلق به برندهای ثبت شده، اسامی مقدس (مانند نام ها و القاب چهارده معصوم و امام زادگان مشهور)، نام های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشنده (کاربر) و منجر شدن به شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی، تمام مسئولیت و عواقب آن با فروشنده است.
  • 8.14 همه مسئولیت مغایرت محصول ارسال شده برای خریداران، با شرح محصول، ویژگی ها، وزن آن، تعهد به زمان آماده سازی ارسال محصول، و ضمانت و پشتیبانی پس از فروش، برعهده فروشنده (کاربر) است و در صورت تخلف فروشنده (کاربر)، "لامپ" حق تذکر، تعیین جریمه و غیرفعال کردن حساب کاری و فروشگاه را دارد.
  • 8.15 فروشنده (کاربر) می پذیرد که از فروشگاه اختصاص داده شده به وی، صرفاً جهت عرضه، فروش و ارسال همان محصولات مندرج در فروشگاه استفاده کند. فلذا فروش و ارسال هر محصول عرضه نشده در فروشگاه (اعم از قانونی یا غیرقانونی، دارای مجوز یا بدون مجوز)، از طریق سفارش خرید در "لامپ"، ممنوع است. بر این اساس کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری ناشی از اقدام به این مسئله، به طور کامل به عهده فروشنده است و وی موظف به جبران کلیه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به "لامپ" و همچنین مراجع ذی صلاح قضایی خواهد بود.
  • 8.16 اگر فروشنده ای برای یک ماه، چه از طریق سایت یا اپلیکیشن، هیچ ورودی به کاربری یا فروشگاه خود نداشته باشند، "لامپ" می تواند سفارشات ثبت شده را کنسل و می تواند حساب کاربری و فروشگاه کاربر را مسدود و تعطیل کند.
  • 8.17 نظر به تکلیف قانونی صاحبان کسب وکارها مبنی بر اعلام مالیات های تکلیفی خود به اداره مالیات حوزه مالیاتی مربوطه، هر یک از کاربران (اعم از مشتریان و فروشندگان) موظف اند، نسبت به انجام تکالیف قانونی خود پیرامون این مسئله در مواعد مقرر اقدام کنند. بدیهی است ارائه گزارش های مالیاتی "لامپ" به اداره مالیات، ارتباطی به کاربران و بویژه صاحبان فروشگاه ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن ها نخواهد بود.
  • 8.18 کاربران "لامپ"، مجاز نیستند بازدیدکنندگان سایت و نیز اعضای آن (خریدار یا فروشنده) را با هدف خرید و فروش محصولات، به بیرون از بازار "لامپ" هدایت کند. در صورت اطلاع "لامپ" از این موضوع، "لامپ" مجاز است دسترسی کاربر را معلق یا قطع کند و درباره میزان معاملات و درآمد حاصله و دریافت کارمزد و کسر از اعتبار کاربر اقدام کند.
 • 9 تسویه حساب با فروشندگان

  • 9.1 برای آغاز تسویه حساب فروشنده (کاربر)، اطلاعات فروشنده و فروشگاه و همچنین ثبت حساب بانکی شبا که مالکیت کامل آن متعلق به فروشنده است، ضرورت دارد و برای تسویه تراکنش های اینترنتی موارد ذکر شده در بخش "پذیرندگی" این سند ضروری است. بنابراین تا همه شرایط تسویه حساب وجود نداشته باشد، فرآیند تسویه حساب با فروشنده به جریان نخواهد افتاد حتی اگر سفارش توسط فروشنده ارسال شده و به دست مشتری هم رسیده باشد.
  • 9.2 از هر تراکنش و سفارش موفق، طبق توافق زمان ایجاد فروشگاه، کارمزد "لامپ" کسر می شود و مابقی طبق زمان بندی "لامپ" برای تسویه مالی دادوستدها، به حساب بانکی (شبا) فروشنده واریز می گردد.
  • 9.3 تسویه های تراکنش های اینترنتی طبق زمانی که در بخش "پذیرندگی" این سند گفته شده است، انجام می گردد.
  • 9.4 چنانچه مشتری از روش پرداخت امن استفاده کرده باشد، تسویه تراکنش با فروشنده پس از تایید مشتری انجام خواهد گردید.
  • 9.5 ریز جزئیات تمام تراکنش های فروشندگان در "لامپ" موجود است و "لامپ" بر همین مبنا واریز را برای فروشنده انجام می دهد. "لامپ" بسترهای لازم را برای مشاهده مبلغ تسویه نشده و ریز جزئیات توسط فروشنده فراهم می کند.
  • 9.6 هزینه کوپن های تخفیف به نوع کوپن بستگی دارد. اگر فروشنده کوپن را ایجاد کرده است، همه هزینه کوپن به عهده اوست. کوپن های ایجادشده توسط "لامپ" نیز دو نوع هستند. یک نوع، کوپن های تخفیفی خود "لامپ" که تماماً به عهده "لامپ" است. نوع دوم، کوپن های مشارکتی که با ثبت نام فروشنده اعمال می شوند. هزینه این کوپن ها به صورت مشارکتی به عهده فروشنده و "لامپ" است و درصد مشارکت بر اساس همان توافقی است که هنگام ثبت نام در هر طرح، فروشنده با "لامپ" امضا می کند.
 • 10 خرید از لامپ

  • 10.1 هیچ یک از محصولاتی که در مجموعه بسترهای فراهم شده در "لامپ" به فروش می رسد توسط "لامپ" تولید، انبارداری و بررسی کیفی نمی شود، بلکه همه این کالاها مستقیماً و منفرداً توسط خود فروشندگان، تولید یا عرضه می شوند. فلذا "لامپ" علی رغم تلاش روزافزون جهت پالایش محصولات عرضه شده از جهات مختلف و ایجاد پالایه های (فیلترهای) کیفی و قانونی، به دلیل گستردگی جغرافیایی و تنوع محصولات و کالاها، عملاً نمی تواند نسبت به تضمین کیفیت، سلامت یا حتی قانونی بودن محصولات از هر جهت، اقدام کند؛ بنابراین صرف نظر از عدم مسئولیت "لامپ" نسبت به کیفیت و سلامت قطعی محصولات عرضه شده در فروشگاه ها، فروشنده ضامن جبران خسارت است و هر گونه ادعایی باید علیه صاحب فروشگاه طرح شود و شما (کاربر)، "لامپ" را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد.
  • 10.2 در"لامپ" فروشنده موظف است که بعد از ثبت استعلام توسط فروشنده ، استعلام سفارش را کمتر از 8 ساعت کاری اعلام کند ، در غیر این صورت مسئولیت کنسلی و یا هر گونه اتفاق بر عهده ی خود کاربر (فروشنده) است .
  • 10.3 در "لامپ" فروشنده (کاربر) می تواند محدودیت در روش پرداخت ایجاد نماید و مشخص کند که هر مشتری صرفا با چه روش هایی می تواند اقدام به پرداخت نماید.
  • 10.4 در "لامپ" فروشنده (کاربر) می تواند هزینه ارسال را مشخص نماید و از مشتری دریافت نماید و یا هزینه را به عهده مشتری گذاشته که مامور ارسال هزینه را درب منزل از مشتری دریافت نماید.
  • 10.5 در "لامپ" فروشنده (کاربر) می بایست تاریخ و زمان انقضای استعلام را مشخص نماید و پس از این زمان چنانچه مشتری اقدام به پرداخت ننماید،سفارش لغو می گردد.
  • 10.6 مسئولیت ارسال و مرجوع نمودن محصول، بسته به موضوع، بر عهده کاربران (اعم از خریدار و فروشنده) بوده و لامپ در فرایند ارسال و مرجوع نمودن محصول دخالتی نداشته و صرفا در صورت شکایت هر یک از طرفین و اثبات تخلف طرفین،حق اخطار، جریمه ، مسدود کردن حساب کاربری، کسر امتیاز را خواهد داشت.
  • 10.7 در "لامپ"، طبق شرایط ذکر شده در قوانین بازگرداندن محصول در این سند، حق لغو سفارش یا درخواست تاخیر ارسال توسط فروشنده و نیز حق بازگردان محصول توسط خریدار محفوظ است و همه کاربران (اعم از خریدار و فروشنده) با تاسیس حساب کاربری، این قوانین و شرایط را مطالعه و می پذیرند.
  • 10.8 مسئولیت فروش محصولات دیجیتال تماما از لحاظ کیفیت و خدمات پس از فروش بر عهده ی فروشنده است و تضمینی از این بابت بر عهده ی لامپ نمی باشد .استفاده از گارانتی محصولات دیجیتال ، بر عهده ی فروشنده است و محصول طبق قوانین مرجوعی برگشت داده خواهد شد .
 • 11 شرایط بازگرداندن محصول

  • 11.1 رضایت مشتریان "لامپ" از اصول بنیادین بازار اجتماعی "لامپ" و هم راستا با قوانین تجارت الکترونیک است و "لامپ" همه تلاشش را می کند که این رضایت، محقق شود. از این رو، امکان مرجوع کردن کالاهای دارای اشکال، از حقوق مشتری های "لامپ" است. طبق قوانین بازگرداندن محصول (عودت کالا) محفوظ است ؛ و طبق قوانین تجارت الکترونیک ، خریدار تا 7 روز بعد از تسلیم کالا امکان مرجوعی کالا را دارد. و در صورتی که مشتری رضایت خود را اعلام کند ، تا 24 ساعت کاری بعد از ثبت رضایت مهلت دارد تا از راه های ارتباطی به فروشنده ، مشکل خود را اعلام کند در غیر این صورت دیگر امکان ثبت مشکل وجود نخواهد داشت .در صورتی هم که 7 روز بعد از ثبت رضایت سیستمی گذشته باشد؛ امکان اعلام مشکل وجود ندارد و پیگیری آن بر عهده ی خود خریدار است .
  • 11.2 در صورت لغو کل سفارش (همه محصولات سبد خرید) توسط فروشنده ، وجه سفارش با احتساب هزینه ارسال، می بایست توسط فروشنده به حساب مشتری واریز گردد.
  • 11.3 بر اساس بند 37 قانون تجارت الکترونیک، در هر معامله از راه دور، مصرف کننده تا زمان تایید سفارش از سمت فروشنده حق انصراف از خرید دارد . درصورتی که اعلام کنسلی سفارش بعد از تایید فروشنده باشد و بسته ارسال شده باشد ، می بایست هزینه ی ارسال اولیه با فروشنده توسط مشتری تسویه گردد.
  • 11.4 لباس زیر و لباس نوزاد به هیچ عنوان امکان مرجوعی ندارند ، مگر در صورتی که کالای ارسال شده دارای مغایرت با مورد ثبت شده در سفارش باشد .
  • 11.5 در صورت ارسال محصول اشتباهی و خارج از سفارش ثبت شده، خریدار می بایست موضوع را به "فروشنده" و "خدمات مشتریان لامپ" اطلاع دهد و تا حل و فصل شدن مسئله، محصول را نزد خود به امانت نگهداری کند. بدیهی است که فروشنده در مورد ارسال اشتباهی محصول و تبعات آن مسئول خواهد بود.
  • 11.6 تصاویر محصول برای اطلاع و کمک به خرید درج می شوند و تفاوت های جزئی محصول با آن ها ملاک لغو سفارش نیست، بلکه مغایرت با توضیحات و ویژگی های محصول و شرایط سفارش قابل ثبت گزارش و درخواست لغو آن است.
  • 11.7 در هر صورت، خریدار می بایست هرگونه مشکل را به "لامپ" گزارش کند تا در صورت تخلف یا کوتاهی فروشنده، وی را طبق آیین نامه های "لامپ" اعمال قانون کند و تا حد ممکن به خریدار در پیگیری و حل و فصل مسئله کمک کند.
  • 11.8 لغو سفارش محصولات موادغذایی و خوراکی که مصرف روزانه دارند، مواد فاسدشدنی، مواد آرایشی و بهداشتی، داروها، ترکیبات و معجون های گیاهی و طب سنتی، و انواع کفش و پوشاک (مکرر در صورت معیوب و غیرقابل استفاده بودن) به دلیل شرایط خاص حاکم بر آن ها، در صورت باز شدن بسته بندی و استفاده از آن ها، امکان پذیر نیست. در صورت اختلاف میان خریدار و فروشنده، طبق شرایط مرجع رسیدگی به اختلاف که در این سند آمده است عمل خواهد شد.
 • 12 فسخ و پایان همکاری

  • 12.1 "لامپ" همواره از تداوم همکاری با شما (کاربر) استقبال می کند اما طبیعتاً هر فصلی از همکاری مشترک ممکن است روزی به دلایلی قانع کننده از سوی یکی از طرفین یا هر دو پایان پذیرد. در این بند، به قواعدی می پردازیم که بر وقوع فسخ قرارداد همکاری میان "لامپ" و شما (کاربر) حاکم خواهد بود:
  • 12.2 کاربر (شما) می تواند به صورت کتبی، درخواست فسخ حساب کاربری یا فروشندگی یا هر دو را به "لامپ" اعلام کند.
  • 12.3 با درخواست کتبی فسخ از سوی کاربر (شما) و موافقت "لامپ" و وقوع فسخ، هر گونه محتوایی که شما پیش از انجام فسخ همکاری در "لامپ"، منتشر کرده اید، کماکان برای "لامپ" قابل دسترسی خواهد بود.
  • 12.4 از آن جا که مطابق این سند، "لامپ" یک مجوز قابل فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از "لامپ"، به شما (کاربر) اعطا می کند، و نیز ایجاد حساب کاربری در "لامپ" و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره برداری از "لامپ"، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و "لامپ" ایجاد نمی کند، "لامپ" می تواند بر اساس مفاد این سند در هر زمانی و به هر دلیلی و با/بدون اطلاع قبلی به کاربر، دسترسی وی به خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشندگی کاربر را از "لامپ" حذف کند.
  • 12.5 حق قطع، تعلیق و تغییر در برخی خدمات "لامپ"، در هر زمان و بنا به هر دلیلی، برای "لامپ" محفوظ خواهد بود. "لامپ" در این مواقع مسئولیتی نسبت به تاثیری که ممکن است این اقدامات بر کار و درآمد شما داشته باشد، نخواهد داشت.
  • 12.6 وقوع فسخ، مانع لزوم پرداخت صورت حساب های پرداخت نشده کاربر و "لامپ" نخواهد بود. همچنین پس از فسخ، سفارش ‏های ثبت شده قبل از فسخ، معتبر و الزام آور است مگر این که میان "لامپ" و کاربران (فروشنده و خریدار) توافق جدیدی صورت بگیرد.
  • 12.7 در صورت تخلف فروشنده نسبت به انجام تعهدات پیش از فسخ و توافقات صورت گرفته، حق پیگیری قانونی برای کاربران (خریداران) و "لامپ" محفوظ است و "لامپ" می تواند مطالبات و هزینه های خود و خریداران را از مانده اعتبار فروشنده نزد "لامپ" کسر کند.
 • 13 مرجع رسیدگی به اختلافات

  • 13.1 اختلافات میان فروشنده و خریدار: "لامپ" بر اساس مدل طراحی شده خود بر آن است تا حد امکان دخالت مستقیم خود در روابط عرضه کنندگان و خریداران را کاهش دهد و مجتمع تجاری "لامپ" بر اساس خودگردانی پیش برود؛ اما با توجه به ضرورت پیگیری اختلافات احتمالی و حل و فصل سریع و مسالمت آمیز آن، در صورت بروز هر گونه اختلاف میان فروشنده و خریدار، "لامپ" مرجع حل اختلاف است. "لامپ" می تواند نماینده یا نمایندگانی را به عنوان داور/داوران مرضی الطرفین معرفی کند تا بر اساس مفاد این سند و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و عدل و انصاف به اختلافات رسیدگی کنند. داوری "لامپ" یا حکم این داور/داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.
  • 13.2 اختلاف با "لامپ": مرجع رسیدگی به هرگونه اختلاف در تفسیر مفاد و اجرای این سند و هر گونه مشکل و گرهی که ممکن است در جریان تعامل "لامپ" با کاربر (اعم از خریدار و فروشنده) شکل بگیرد، "لامپ" است. این اختلافات بدواً از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه از این طریق، مسئله مطابق مفاد این سند و قوانین جمهوری اسلامی ایران، ظرف مدت چهار ماه توسط تک داور معرفی شده از سوی "لامپ" رسیدگی خواهد شد. حکم این داور، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.
  • 13.3 در صورت بروز اختلافات، در صورت توافق طرفین، انجام تعهدات اولیه تا حل و فصل کامل موضوع اختلافی ادامه می یابد و در غیر این صورت، تا زمان حل مناقشه، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.