وبلاگ های چند روز گذشته

مهسا تیران نویسنده
18 اسفند 1400

شکل گیری برند پپسی

کیلب بردهم، موسس برند پپسی در سال 1893 کار تولید نوشیدنی خود را شروع کرد. بردهم علاقه‌ی زیادی به داروسازی و بهبود سلامت جامعه داشت، به همین دلیل در سال 1886 در دانشگاه مریلند تحصیلات خود را در رشته‌ی داروسازی شروع کرد و توانست از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شود. او سپس در شهر نیوبرن داروخانه "بردهم "را تاسیس کرد و مانند بسیاری از داروخانه‌های زمان خود، علاوه بر دارو، محصولات بهداشتی دیگری نیز در داروخانه‌ی خود می‌فروخت؛ بردهم بر خلاف سایرین، نوشیدنی‌هایی را میفروخت که خودش تولید می‌کرد.

مهسا تیران نویسنده
03 آذر 1400

پرداخت یار کیست

با توجه به نوآوری های روز افزون در فضای کسب و کارهای آنلاین و نیاز به بستر امن پرداخت و با درک ضرورت همراهی با این تحولات در راستای تجهیز و تسهیل فعالیت فعالان این حوزه، بانک مرکزی در سال 1397 به منظور ايجاد دسترسي ساده تر براي اتصال پذيرندگان به شبكه الكترونيك پرداخت كشور به صورت غير مستقيم اقدام به ایجاد نهاد جدیدی تحت عنوان "پرداخت یار" نمود .

مهسا تیران نویسنده
14 مهر 1400

شکل گیری برند آدیدادس

آدولف بنیانگذار برند آدیداس در سال 1900 در آلمان متولد شد.پدر وی آخرین بازمانده از فرزندان یک کارخانه‌دار نساجی بود. اما وقتی نوبت به او رسید، با صفی از تولیدکنندگان صنعتی روبه‌رو شد که بسیار سریع‌تر، در حجم بالاتر و کیفیتی بهتر کار نساجی و رنگرزی را انجام می‌دادند. به این ترتیب، کار خانوادگی آن‌ها شکست سختی خورد. داسلر برای تامین مخارج خانواده در یک کارخانه تولید دمپایی نمدی مشغول به کار شد.

مهدی خسروی نویسنده
06 مهر 1400

سوفیا آموروسو (Sophia Amoruso):

از جمله بانوان کارآفرین موفق در جهان به شمار می‌رود.آموروسو در سال 1984 در سان دیگو ، کالیفرنیا متولد شد. وی پس از تشخیص افسردگی و اختلال کم توجهی و بیش فعالی (ADHD) در دوران نوجوانی ، تحصیل را رها کرد و آموزش در منزل را آغاز کرد. اولین کار او در دوران نوجوانی در یک رستوران Subway بود.پس از دبیرستان ، والدینش طلاق گرفتند و او برای زندگی راحت تر به ساکرامنتو ، کالیفرنیا رفت.