پرسش های متداول

 • منظور از فعال سازی پذیرندگی چیست؟
  تکمیل اطلاعات و مدارک خواسته شده جهت دریافت پایانه (پوز) اینترنتی و طی شدن مراحل احراز هویت و تایید فروشنده بر اساس قوانین شرکت شاپرک می‌باشد که ممکن است از 2 تا 7 روز کاری بطول بیانجامد.
 • چه تفاوتی میان امتیاز فروشنده، امتیاز فروشگاه و امتیاز کلاب مشتریان وجود دارد؟
  امتیاز فروشنده: مجموع امتیازاتی که فروشنده بر اساس میزان فعالیت خود مانند ارائه و معرفی محصولات جدید، منفی یا مثبت بودن کیف پول مطابق با مدل امتیازی تعریف شده توسط لامپ کسب می‌نماید. امتیاز فروشگاه: : مجموع امتیازاتی که بواسطه خریدها، ثبت نظرات و دنبال کردن فروشگاه توسط مشتری، تعداد شکایات تحویل موفق و به موقع سفارشات به مشتریان، بر اساس مدل امتیازی تعریف شده توسط لامپ به فروشگاه تعلق می‌گیرد. امتیاز کلاب مشتریان: مجموع امتیازاتی که بواسطه برگزاری کمپین‌ها، تعداد اعضاء کلاب و ...، بر اساس مدل امتیازی تعریف‌شده توسط لامپ برای فروشگاه محاسبه می‌گیرد.
 • آیا می‌توان به ازای یک نام کابری فروشنده، فروشنده‌هام رو تعریف کنم و به آن‌ها دسترسی مختلف بدهم؟
  بله، یک فروشگاه می‌تواند بر اساس تعداد مجاز فروشنده در سطح عضویت انتخابی خود، فروشنده تعریف نماید.
 • کلاب مشتریان چیست؟
  کلاب مشتریان گونه ای از باشگاه مشتریان می‌باشد که بوسیله آن فروشنده قادر خواهد بود مشتری ها و علاقه مندان به محصولات خود را در آن مدیریت کند. برگزاری کمپین هایی با موضوع کپن تخفیف، خرید اعتباری و ... تنها در کلاب امکان‌پذیر می‌باشد.
 • نحوه عضویت مشتریان در کلاب چگونه است؟
  هر مشتری با خرید از فروشگاه یا دنبال کردن (Follow) آن و یا دنبال کردن یک کلاب میتواند در کلاب فروشگاه عضو شود.
 • چگونه از امتیاز مشتریانم مطلع شوم؟
  با انتخاب قسمت "مدیریت مشتریان" از منوی اصلی لامپ، می‌توانید امتیاز مشتریان و جزییات نحوه کسب امتیازات را مشاهده نمایید.
 • کانالهای ارتباطی فروشنده و خریدار در لامپ چیست؟
  عمدتاً خریدار از طریق "فرآیند خرید" با ارسال و دریافت استعلام، فاکتور و ... کالاهای مورد نظر خود با فروشنده در ارتباط است. با این حال در لامپ فضای گفتگو (چت) جهت ارتباط کاربران درنظر گرفته شده است.
 • چگونه کالاهایم رو از اینستاگرام به لامپ مارکت انتقال دهم؟
  برای اتصال برنامه لامپ به اینستاگرام خود، پس از واردنمودن آی‌دی اینستاگرام در ... و فشردن کلید اتصال، یک کد از طرف اکانت اینستاگرام لامپ برای شما ارسال میگردد. با ورد نمودن این کد در کادر مربوطه، اتصال لامپ با اکانت شما برقرار می‌گردد.
 • آیا پس از اتصال اینستاگرام به لامپ مارکت، کالاهای من بصورت اتوماتیک به لامپ مارکت اضافه می‌شود؟
  پس از برقراری ارتباط لامپ با اکانت اینستاگرام خود، اطلاعات پستهایی که مایل به ورود آنها از اینستاگرام به لامپ هستید، پرسیده خواهد شد. (تعداد پست‌ها، تاریخ انتشار، هشتگ‌های مرتبط و ...) در نهایت با فشردن کلید "وارد کن" پست‌های مورد نظر شما از اکانت اینستاگرام به لامپ منتقل خواهد شد.
 • آیا در فروش کالاها ممنوعیتی وجود دارد؟
  بله؛ تنها کالاهای مطابق با عرف جامعه و مجاز بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران در لامپ قابل عرضه می‌باشد. جزئیات بیشتر در قسمت قوانین و مقررات سایت لامپ درج شده است.
 • چگونه می‌شود پستی بدون قصد فروش گذاشت؟
  هنگام تعریف کالا گزینه‌ای به نام "امکان خرید" وجود دارد که با خاموش‌کردن آن می‌توان به جای معرفی کالا، یک پست معمولی ارسال کرد. این گزینه برای مواردی مانند اتمام موجودی کالا و موجودشدن آن در آینده نیز کاربرد دارد.
 • روش های پرداخت مبلغ سفارش توسط مشتری چیست؟
  تسویه هنگام تحویل کالا (درب منزل) - پرداخت امن – فاکتور آنلاین - لینک پرداخت
 • آیا می‌توان به ازای هر مشتری روش‌های پرداخت رو تغییر داد؟
  بله، روش‌های مجاز پرداخت توسط فروشنده تعیین شده و در نهایت، پس از ارسال پاسخ استعلام مشتری از بین این روش‌ها یکی را انتخاب می‌کند. لازم به ذکر است گزینه پرداخت امن بعنوان یک روش پرداخت برای جلب اعتماد مشتریان لامپ در نظر گرفته شده و قابل ویرایش توسط فروشنده نمی‌باشد.
 • چگونه از وضعیت تراکنش ها و تسویه آنها با خبر شویم؟
  در قسمت مدیریت فروش، با انتخاب گزینه "تراکنش‌ها" قادر خواهید بود تراکنش‌های صورت‌گرفته را مشاهده نمایید؛ همچنین با انتخاب گزینه "تسویه تراکنش‌ها" میتوانید بر تسویه تراکنش ها نظارت داشته باشید.
 • تراکنش‌های اینترنتی چگونه با فروشنده تسویه می گردد؟
  بصورت تجمیعی و اغلب در روز بعد توسط شرکت شاپرک به حساب فروشنده واریز می‌گردد.
 • در صورت مغایرت در تراکنش های اینترنتی و تسویه آن چه باید کرد؟
  در خصوص این موارد فروشنده می‌بایست در قسمت پشتیبانی-ارسال تیکت، اطلاعات تراکنش را با شرح کامل برای کارشناسان لامپ ارسال نماید. موارد حداکثر ظرف مدت 72 ساعت بررسی و نتیجه‌ی آن به اطلاع فروشنده خواهد رسید.
 • چه کانالهای ارتباطیای برای فروشندگان با کارشناسان لامپ تعریف‌شده است؟
  تیکت های من: این قسمت برای مطرح کردن اغلب موضوعات و درخواست های کاربران با کارشناسان پشتیبانی لامپ در نظر گرفته شده است. شکایات: موضوعاتی از قبیل شکایت از عملکرد سایر کاربران در این قسمت به ثبت می‌رسد.
 • سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان از فروشندهها به چه ترتیبی است؟
  در صورتی که مشتریان در قسمت شکایات اپلیکیشن خود، شکایتی را از فروشنده ثبت نمایند، کارشناسان لامپ با اولویت بالا نسبت به بررسی و پیگیری آن اقدام نموده و در صورت صحت موضوع شکایت طرح موضوع و بررسی آن را در تماس با فروشنده آغاز می‌نمایند.
 • فروشندگان بابت فعالیت در لامپ می بایست مبلغی پراخت نمایند؟
  در ابتدا، کاربران لامپ مستلزم پرداخت هیچگونه هزینه‌ای برای دانلود و استفاده از اپلیکیشن لامپ، نیستند.
 • منظور از تعرفه کارمزدی چیست؟
  منظور کارمزدی می‌باشد که بر اساس جدول تعرفه مالک درگاه اینترنتی (شرکت پرداخت نوین آرین) از مبلغ هر تراکنش کسر می‌گردد.
 • منظور از تراکنش اینترنتی و غیر اینترنتی در لامپ چیست؟
  به کلیه دریافت و پرداخت ها و واریز وجوهی که از طریق درگاه اینترنتی بانک در برنامه لامپ انجام می‌شود، تراکنش اینترنتی گفته می‌شود. همچنین تبادل وجه از طریق گزینه های پرداخت در محل و واریز مستقیم کارت‌به‌کارت فیمابین فروشنده و مشتری (از درگاهی به غیر از لینک پرداخت یا فاکتور آنلاین در لامپ) تراکنش غیر‌اینترنتی نامیده می‌شود.
 • فرایند لغو سفارش چگونه است؟
  مشتری در هر مرحله از فرآیند خرید، تا قبل از پرداخت وجه فاکتور، میتواند ضمن مراجعه به "جزئیات سفارش" خود از گزینه "لغو خرید" استفاده نماید. بدین ترتیب سفارش وی ملغی شده و طی پیامی به اطلاع فروشنده نیز خواهد رسید.
 • آیا از طریق فاکتور آنلاین می‌توان برای مشتری فاکتور رسمی صادر کرد؟
  بله؛ درصورتی که از قبل اطلاعات مورد نیاز صدور فاکتور رسمی در پروفایل فروشنده وارد شده باشد، فروشگاه می‌تواند نسبت به صدور فاکتور رسمی اقدام نماید.
 • امتیاز کاربر چیست؟
  هر کاربر در لامپ بر اساس میزان فعالیت خود که شامل دنبال کردن فروشگاه ها و کلاب‌ها، ارسال نظر(کامنت) در مورد محصولات، تعداد و حجم خریدهای کاربر و ... می‌باشد، امتیاز دریافت کرده و رتبه‌بندی می‌شود. این امتیاز گویای میزان اهمیت و فعالیت‌های یک کاربر برای فروشندگان در لامپ می‌باشد.
 • کانالهای ارتباطی فروشنده و خریدار در لامپ چیست؟
  عمدتاً خریدار از طریق "فرآیند خرید" با ارسال و دریافت استعلام، فاکتور و ... کالاهای مورد نظر خود با فروشنده در ارتباط است. با این حال در لامپ فضای گفتگو (چت) جهت ارتباط کاربران درنظر گرفته شده است.
 • در صورت بروزخطا در تراکنش های اینترنتی چه باید کرد؟
  در خصوص این موارد مشتری میبایست در قسمت پشتیبانی-ارسال تیکت، اطلاعات تراکنش را با شرح کامل برای کارشناسان لامپ ارسال نماید. موارد حداکثر ظرف مدت 72 ساعت بررسی و نتیجه آن به اطلاع مشتری خواهد رسید.
 • در صورت وجود محتوای غیر اخلاقی در فروشگاه‌ها چگونه می توانم آن را گزارش کنم؟
  در قسمت پایین هر پست، با انتخاب گزینه ... و گزینه "گزارش تخلف" می توان موضوع را جهت بررسی به کارشناسان لامپ اطلاع رسانی نمود. بدیهی است کارشناسان لامپ پس از بررسی موضوع گزارش نسبت به حذف یا سایر اقدامات لازم، تصمیم گیری می نمایند.
 • کیف پول چیست؟
  کیف پول یک حساب مجازی در لامپ می‌باشد و مانند حساب بانکی، قابلیت واریز و برداشت دارد. همچنین کیف پول قابلیت ارائه گزارش و رصد تراکنشات موفق و ناموفق را نیز دارد.
 • کیف پول در چه مواردی قابل استفاده است؟
  وجه کاربرانی که از طریق خرید امن اقدام به خرید کالا می نمایند، پس از تحویل کالا توسط فروشگاه به کیف پول فروشنده واریز می گردد.